П`ятниця, 29.03.2024, 09:57
Вітаю Вас Гість | RSS

Здорове харчування

Головна » 2011 » Липень » 25 » Зайчики моє хобі: Правильне харчування зайчиків
09:40
Зайчики моє хобі: Правильне харчування зайчиків

Зайчики надзвичайно ніжні і красиві тварини, утримання, виховання та догляд за ними для вас доставить багато насолоди. Зайчики надзвичайно грайливі, обожнюють спілкування та увагу. Але, як і інші домашні вихованці, схильні здійснювати маленькі поломки в будинку. Тому, купуючи зайчика, пам'ятайте, що ви берете в будинок, спочатку тварина, зі своїм характером, індивідуальністю і звичками, а не м'яку кудлату іграшку.

04.04.09 Правильне харчування зайчиків

Правильне харчування відіграє величезну роль у змісті зайчиків, бо надає істотний вплив на здоров'я і самопочуття цих популярних звірів. Само-собою зрозуміло, незважаючи на те, що зайчики відносяться до легких у догляді тваринам не пред'являють величезних вимог до харчування, слід пам'ятати про якісь особливості.

Навіть ті власники зайчиків, які трепетно ??підступають до змісту, стикаються з труднощами при виборі правильного корму: зоомагазини дають любителям тварин неозоре велика кількість кормів. Чи не запаморочливо, що при такій кількості так званих головних і доп кормів, сіна, трав'яних сумішей, вітамінних препаратів і ласощів, вибір дається з величезними труднощами. Але не все, що як би створено для зайчиків, відмінно впливає на їхнє здоров'я. Щоб уникнути помилок в годуванні, слід найбільш пильно ознайомитися з системою травлення довговухих і з вимогами до правильної організації харчування.

Як зрозуміло, травлення служить для того, щоб тварина отримала живильні речовини й енергію, потрібні для підтримки функціонування тіла. І дійсно, їжа потрапляє через пащу в стравохід, а потім у шлунок. Там через підшлункову залозу додаються ферменти, які розщеплюють крохмаль і білок. При всьому цьому в еталоні шлунок зайчика постійно заповнений кормової кашкою, бо у цих звірів буває від 10 до 50 (!) Маленьких прийомів їжі раз на день. Незмінна добавка сприяє тому, що їжа з шлунку, в якому надзвичайно мало мускул, просувається далі у вузьку кишку.

У тонкій кишці за допомогою травних секретів крохмаль розщеплюється в цукор, а білки в амінокислоти. Необхідно відзначити те, що в товстій кишці з кормової кашки віддаляється надлишкова волога, яка перебігає в організм тварини. Якщо у зайчика пронос, ця функція порушується, і організм зневоднюється.

Зовсім особливим органом травлення є сліпа кишка, яка може вміщати харчову кашку в 5 разів більше ніж шлунок. У сліпій кишці знаходяться бактерії, які перетворюють грубі волокна корму на крохмаль, який у свою чергу може розщеплений в цукор. Всі давно знають те, що таке бактеріальне бродіння сприяє інтенсивній переробці сіна і трави, у результаті чого ж зайчику стають доступні принципові живильні елементи. Ці поживні елементи виділяються спільно з послідом сліпої кишки і знову з'їдаються зайчиком конкретно з анального отвору. Цей процес, який іменується цекотрофія, сприяє хорошому постачання організму тварини вітаміном B. Щоб не порушити процес бродіння в сліпій кишці, слід уникати різкої зміни корму.

Якщо ви бажаєте підгодовувати вашого зайчика різною їжею, не думаймо, що в рішенні цього завдання посприяють строкаті кормові консистенції! Через надлишок зерна (наприклад, ячменю, вівса та пшениці) і насіння майже всі сухі корми непридатні для зайчиків. Не рахуючи того, зміст грубих волокон дуже низька. Незважаючи на те, що зайчики охоче поїдають просто призводять до ожиріння зерна і зернові пластівці, їх можна давати зайчикам лише в надзвичайно маленьких кількостях - як ласощі - а не як істотну частину основного корму!

Гранульований корм можна застосовувати як основний, якщо в ньому міститься величезна кількість грубих волокон, також, якщо він відповідає всім вже перерахованим вимогам. Гранулят продається в багатьохзоомагазинах розфасований або на весю Сушені овочі, як, наприклад, морква або цибуля-порей, які також зустрічаються в готових сухих кормах, можна також брати окремо і додавати до корму при необхідності. При кожній покупці сухого корму необхідно інспектувати складу і термін придатності. Дуже хочеться підкреслити те, що але високоякісний гранульований корм відомих виробників продається не у всіх зоомагазинах. У такому випадку варто пошукати в інтернеті і замовити відповідний корм в інтернет-магазині.

Незважаючи на те, що майже всі готові корми позначаються як «справжній корм»: найкориснішим кормом залишається сіно! Свіже сіно має бути постійно в розпорядженні зайчика. Це пов'язане з тим, що сіно не має суперників з утримання грубих волокон. Як би це було не дивно, але для вірно функціонуючого шлункового і кишечника грубі волокна незамінних (див. вище). Варто також згадати, що поїдання сіна сприяє рівномірному сточуванню постійно зростаючих зубів зайчика.

При покупці сіна, також як при покупці готового корму, слід звертати увагу на якість. Всі знають те, що вміст поживних речовин залежить від часу, коли сіно було скошено, від складу трав, від погодних умов під час росту трав і від способу сушіння. Високоякісне сіно має насичений зеленуватий колір і приємний ароматний запах. Само-собою зрозуміло, воно містить консистенція різних трав, листя і квітів. При тривалому зберіганні сіно втрачає колір, запах і смак - по цим ознакам можна просто з'ясувати стареньке, довго зберігалося сіно. Таке сіно погано перетравлюється і втрачає частину власних поживних речовин. Сіно ні за яких обставин не зобов'язана мати жовтувато-сірий колір, бути пильним або вологим. Тому що дата косовиці зазвичай не вказується на упаковці, і фактично нереально з'ясувати, звідки воно справді відбувається, необхідно пильно вчити і асоціювати в зоомагазині різні сорти сіна. Кандидатурою для зоомагазинів можуть стати інтернет-магазини, які дають сіно для зайчиків.

При годуванні високоякісним сіном якісь володарі зайчиків стикаються з проблемою: норовливі тварини ігнорують корисне для здоров'я сіно і вважають за краще сухий корм. Уявіть собі один факт про те, що особлива перевага віддається готовим консистенція з величезним вмістом зерна або інших «смакоти». У такому разі рекомендується нормувати сухий корм і давати тварині фактично лише сіно.

Не рахуючи високоякісного сіна як основного корму і вірно відміряних доз гранульованого корму, частиною здорового харчування є також найсвіжіший або зелений корм. Тому що зайчики активні в сутінках, рекомендується давати найсвіжіший корм вечорами. Принципово, щоб зайчик звикав до свіжому корму повільно, тому що по іншому можуть відбутися порушення травлення і пронос. Дуже хочеться підкреслити те, що постійно існує небезпека, що травички, зібрані на узбіччі доріг, на луках або в лісі, несуть на собі захворювання живуть там здичавілих зайчиків (напр., геморагічна лихоманка зайчиків). Необхідно відзначити те, що тому слід робити зайчикам щеплення від таких всераспространенних зараз як геморагічна лихоманка і міксоматоз! Перед тим як віддати зайчику найсвіжішу травичку, також фрукти і овочі, їх слід промити. Щоб уникнути проносу, рекомендується зелений корм після миття просушити.

В якості корму для зайчиків можна застосовувати наступні кормові рослини і види овочів: моркву і морквяну бадилля, листя редису, качанний селера, листя кольрабі і конюшина (все в маленьких кількостях щоб уникнути метеоризму), цикорій, найсвіжішу кукурудзу, кульбаба, кропиву (лише подвядшие ), травичку, салат з високим вмістом гіркоти, огірок, буряк, подорожник ланцетний, мати-й-мачуху і деревій. Можна також додавати такі фрукти як яблука, груші, полуниця і малина (лише вмаленьких кількостях із-за високого вмісту цукру!). У маленьких дозах можна також давати пряні трави, напр., Полин, кріп, фенхель, блощичник, кмин і петрушку.

Зайчики повинні отримувати найсвіжіший корм кожен день, який не повинен бути прямо з холодильника, також зіпсовані або перебродив. Буряк і кульбаба можуть привести до того, що сеча зайчика забарвлюється в червонуватий колір. В даному випадку це явище обгрунтовано харчуванням не є ознакою захворювання. Перехід на новітній найсвіжіший корм - як уже згадувалося - має відбуватися постійно надзвичайно обережно!

Не рахуючи найсвіжішого корму в клітинці раз на день зобов'язана бути найсвіжіша вода. Частково ще поширена думка, що зайчики не п'ють воду, і вона навіть шкідлива для їх, невірно. Уявіть собі один факт про те, що як у всіх ссавців засвоюваність корму знаходиться в прямій залежності від надходження води в організм. Потреба у воді залежить від температури навколишнього середовища, співвідношення сухого і соковитого корму, фази життя (годування, зростання) і захворювань (напр., пронос). Навіть при згодовуванні величезної кількості найсвіжішого корму потрібна додатково питна вода. Лише збільшене таким чином споживання води призводить до утворення достатньої кількості сечі. Так реально уникнути хвороб сечових органів, наприклад, освіти сечового піску або сечового каменя. Треба сказати те, що необхідно стежити, щоб вода не була дуже прохолодна або навіть заморожена (при утриманні поза домом). Поїлку необхідно вибирати таким чином, щоб вода не забруднювалася залишками корму, наповнювачем, калом або сечею. Даної мети відповідають, наприклад, ніпельні поїлки зі сталі. Найбільшу натуральну форму вживання води забезпечують, правда, миски з глазурованої глини або кераміки, але в даному випадку не постійно може бути забезпечити кращий рівень гігієни. Навіть при великій кількості найсвіжішого корму слід давати додатково питну воду, коли зайчик її не п'є, жодних обставин для занепокоєння немає.

Володарі зайчиків, які приділяють багато уваги правильному харчуванню, отримують з плином часу правильне чуття, що їх вихованцям корисно і смачно. Якщо ж доводиться опинитися перед вибором, пам'ятаєте: хрустка морквина або шматок яблука сподобаються хоч якогось зайчику і зроблять його здоровим і бадьорим.

3 коммент.:

прочитала для власного загального огляду - я в перший раз стала дізнаватися про зайчиках лише в тебе .. якось раніше не замислювалася про їх .. не довелося))

я теж стала цікавитися цими Зверков після того, як побачила їх у зоомагазині

і перед тим як придбати Борю перечитала купу інформації, відгуки на форумах, т.к. звір цей специфічний, зі своїми інстинктами і звичками, від деяких з них нереально відучити зайчика

Вислати коментар

Про мене Корисні веб-сайти Незмінні читачі ФОРУМ та суспільства Перший кроки в мережі Моя реклама Мої партнери Ярлички Підписка і статистика Білосніжні збірники Архів блогу
Переглядів: 1625 | Додав: chords | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Меню сайту
Форма входу
Пошук
Календар
«  Липень 2011  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Архів записів
--------